Hayat Vakfı » Etkinlik Takvimi » Kitaptan Ekrana 26: Bir Ruh Macerası

Kitaptan Ekrana 26: Bir Ruh Macerası

11 Eylül 2023    
21:00 – 22:30

“İslam bizi geri bıraktı, Batı karşısındaki yenilgilerimizin sebebi İslam’dır!’’ hükmü; giderek bir inanç, bir yaşama biçimi halini aldı. Bunu da modernlik kisvesi altında hınç ve taassupla dolu telkinler halinde yaydılar, bu tür ideolojilere ve akımlara neredeyse meşruiyet kazandırıldı.
Bu yanılgıların ortasında doğdum ve yetiştim. Gerçeğin ise tam tersi olduğunu pek çok bedel ödeyerek idrak ettim. Hayatımın ilk yarısı bir korku filmi gibi geçti. Varoluşuna sahih neden bulamayan insan, bilsin yahut bilmesin, korku, endişe ve vehim içindedir. Ben bu marazî hâli, bir imtihandan geçiyor gibi ve en ağır derecelerde yaşadım. Şimdi şu eski koltuklarda oturuyorum ve gücüm yettiğince tefekkür ediyorum. Herkes geleceğe doğru hayal kurar, bense geçmişe doğru hayal kuruyorum. Bir bahçeye yolculuk yapıyorum. Manolyalar, frenk üzümleri, yıldız çiçekleri, çimenler; tam bir cennet bahçesi.
Böyle diyor Şasa Bir Ruh Macerasında. Eğer kitabı okumuşsanız yada okumak isterseniz veya kitap dostları ile sohbet etmek arzularsanız ‘Kitaptan Ekrana’ etkinliğimizde 11 Eylül 2023 Pazartesi akşam 9’da bekliyor olacağız, lütfen ajandanıza kaydedin.